Siri, mbi 3 500 tė vrarė nga autoritetet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Siri, mbi 3 500 tė vrarė nga autoritetet

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Nov 08, 2011 8:22 pmMė shumė se 3 500 persona kanė vdekur nė muajt e revoltave anti-qeveritare nė Siri, lajmėroi gjatė ditės sė martė OKB.

Nė raport fajėsohej “shtypja brutale e protestave dhe e opozitės nga autoritetet”, si pėrgjegjėse pėr gjakderdhjen.

Liga Arabe dhe Siria arritėn njė marrėveshje gjatė javės sė shkuar, plan i cili duhet t’i jepte fund pėrplasjeve dhunshme nė vend, por qė prej atėherė, mbi 100 persona janė vrarė, 60 prej tė cilėve nė qytetin e Homsit, vatėr e revoltave.

Ndėrkohė, Liga Arabe do tė takohet sėrisht kėtė fundjavė, pėr tė diskutuar mbi zhvillimet e rejatė krijuara nė Siri. Nė konferencė ėshtė paralajmėruar vendosja e sanksioneve mbi Sirinė.”Trupat siriane vazhdojnė tė pėrdorin tanke dhe armė tė rėnda pėr tė sulmuar zonat rezidencale tė qytetit Homs”, deklaroi Ravina Shamdasani, njė komisionere pėr tė drejtat e njeriut nė OKB.


_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi