HTC, me Android 4.0 nė fillim tė vitit 2012

Shko poshtė

Super HTC, me Android 4.0 nė fillim tė vitit 2012

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 08, 2011 11:43 pm


Duke pasur parasysh se shumė njerėz janė
tė interesuar pėr t’i futur duart nė platformėn mė tė re tė Android,
pėrkatėsisht versioni 4.0 tė quajtur ndryshe si Ice Cream Sandwich, ata
qė posedojnė telefona HTC do tė gėzohen prej faktit se kompania do tė
sjellė tek ta versionin mė tė fundit tė kėtij sistemi operativ mobil nė
fillim tė vitit tė ardhshėm.


Modelet qė do tė pėrfitojnė Android 4.0 janė: HTC Sensation, HTC
Sensation XL, HTC Sensation Xe, HTC Rezound, HTC Evo 3D, HTC Evo Design
4G dhe HTC Amaze 4G. Kjo nėnkupton vetėm modele qė janė nė shitje nė
SHBA.

HTC pret qė tė shpalos pėrditėsimin nė fillim tė vitit 2012, duke
qasur kėshtu portofolin e produkteve tė kompanisė dhe duke inkurajuar
konsumatorėt tė jenė gati pėr mė shumė pėrditėsime nė lidhje me pajisjet
e tyre, periudhėn e pėrditėsimit dhe detajet tjera nė lidhje me Ice
Cream Sandwich.

Pasi Google shpalosi nė mėnyrė formale Android 4.0 para disa javėsh
dhe kur tha se Galaxy Nexus do tė jetė i pari qė do tė mbėshtet sistemin
e ri operativ, ka pasur shumė spekulime se cilat njėsi do tė pranojnė
kėtė version tė kėtij sistemi operativ. Nė atė kohė HTC nuk tha shumė
fjalė, dhe ishte paksa e dyshimtė kjo ēėshtje sepse lindėn fjalė se nuk
po arrihet njė koordinim i mirė me ndėrfaqen HTC Sense, por megjithatė
duket se kjo ēėshtje ėshtė zgjidhur. Mbetet vetėm ēėshtje orėsh edhe
konfirmimi pėr modelet e HTC qė shiten nė Evropė, pėrkatėsisht se cilat
do tė pėrfitojnė Android 4.0.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi