Afėrdita dhe Shpati me nje duet

Shko poshtė

Super Afėrdita dhe Shpati me nje duet

Mesazh nga Nora prej Thu Nov 10, 2011 1:40 pmFytyra e saj ėshtė ndėr mė tė bukurat e show bizi-t shqiptar, ndėrsa ajo vetė rradhitet nė personazhet mė tė dashur falė natyrės sė ēiltėr.
Me njė karrierė tė lakmueshme si modele, vitet e fundit edhe si kėngėtare, Afėrdita Dreshaj ėshtė shndėrruar nė njė personazh shumėdimensional pėr median shqiptare.
Po ēfarė na rrėfen bukuroshja e skenės shqipe nė intervistėn e sotme? Nga kėngėt e reja tek dashuria me Shpatin, planet pėr tė bashkėjetuar nė Tiranė, dasma dhe shumė detaje tė tjera…
Afėrdita si po kalon kėto kohė? Me ēfarė po merresh?
Pėr momentin siē e sheh jam nė Tiranė, e angazhuar me punė. Duke punuar nė dy kėngė tė reja, njėrėn sapo e kam pėrfunduar.
Kėngė tė reja? Me kė ke bashkėpunuar dhe ēfarė do tė trajtojnė si fabulė kėto kėngė?
Njėra kėngė sapo ka pėrfunduar. Pėr vijėn melodike, kompozimin, ėshtė kujdesur Elgit Doda, ndėrsa tekstin e ka shkruar Big Basta. Ėshtė njė kėngė ritmike dhe plot energji.
Po videoklip do tė realizosh?
Patjetėr, shumė shpejt dhe si zakonisht me Max Production.
Kėto kohė je duke e bėrė gjithmonė e mė shpesh rrugėn Tiranė-Prishtinė, ē’ndjesi tė jep ky fakt?
E dashuroj Tiranėn, por dhe Prishtinėn dhe nuk lodhem fare duke udhėtuar. (Buzėqesh)
A lodhesh duke e ndjekur Shpatin ngado qė shkon?
Jo, sepse as ai nuk lodhet duke mė ndjekur mua.
E keni menduar ndonjė herė seriozisht zhvendosjen nė Tiranė pėr njė kohė tė gjatė?
Po, kemi menduar tė marrim njė banesė sepse e thashė qė e dashuroj Tiranėn.
Na trego pak mė shumė pėr lidhjen tuaj, nė ē’fazė jeni tani?
Nė fazėn perfekte.
Martesėn keni thėnė shpesh se e shihni tė largėt, pse kėshtu, nuk jeni ende tė sigurtė pėr kėtė vendim?
Po ja, s’po na lėnė punėt e shumta, por ėshtė nė planet tona sigurisht.
Si e imagjinon dasmėn tėnde?
Moderne, por edhe tradicionale, me shoqėrinė tonė tė ngushtė dhe me familjet tona.
Krijimin e familjes e mendon? Sa fėmijė ėndėrron tė kesh?
Patjetėr qė po, numri nuk ka shumė rėndėsi.
A je ti njė shtėpiake e mirė? Gatuan? Po me punė shtėpie merresh?
Akoma s’jam martuar pėr tė qenė tamam e mirė.
Shpati ka thėnė shpesh nė intervista se nuk do donte njė duet me ty, ti e dėshiron njė bashkėpunim?
(Qesh) Nė cilėn intervistė e paska thėnė Shpati njė gjė tė tillė. Ne jemi nė punim tė njė dueti sa pėr informacion.
Ndihesh ndonjė herė xheloze pėr suksesin e Shpatit nė muzikė?
Tek unė fjala xhelozi nuk ekziston.
Afėrdita do tė flasim pak edhe pėr rrugėtimin tuaj nė botėn e modelingut. Jeni modele shumė e njohur, ishit pėrfaqėsuese e Kosovės nė ‘Miss Universe’, sa e vėshtirė ėshtė tė bėsh modelen?
Pėr mua nuk ka qenė e vėshtirė tė jem modele, sepse i kam pasur pėrmasat e duhura, personalitetin dhe dashurinė pėr modelingun, prandaj dhe mė ka shkuar mirė.
Cilat janė sakrificat, ose gjėrat qė ti ia mohon vetes pėr shkak tė modelimit?
Ndoshta mungesa nė familje nga udhėtimet e shumta dhe normal lodhja.
Cilat janė ambiciet e tua pėr tė ardhmen si nė kėngė ashtu edhe nė modelim?
Shumė punė kėtė vit dhe plot surpriza!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi