Siri, vriten protestues nė Damask

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Siri, vriten protestues nė Damask

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Nov 10, 2011 4:29 pmTrupat ushtarake siriane vranė 8 protestues dhe plagosėn 25 tė tjerė nė Damask, nė episodin mė tė rėndė tė dhunės nė kryeqytet nė revoltėn 7 mujore kundėr presidentit Bashar al Asad.

Nė Damask, anėtarėt e divizionit tė katėrt tė blinduar, njė prej trupave elitė, nėn komandėn e vėllait tė Asad, Maher, hapėn zjarr ndaj njė turme tė grumbulluar nė disktriktin Barzeh. Turma ishte grubulluar pėr tė marrė pjesė nė funeralin e njė protestuesi tė vrarė tė martėn.

Viktima tė tjera u shėnuan edhe jashtė Damaskut, kryesisht nė provincat e Homsit dhe Hamės, ku shtypja me dhunė e protestave nga ana e ushtrisė vahdon pa ndėrprerje prej ditėsh.

Megjithėse qeveria e Asad premtoi se do tė largonte ushtrinė nga qytetet qė nė datėn 2 nėntor kur firmosi marrėveshjen me Ligėn Arabe, ajo nuk e ka mbajtur zotimin.
Vetėm gjatė kėsaj jave tė fundit janė vrarė mė shumė se 100 njerėz nė Siri, ndėrsa qeveria e justifikon dhunėn duke thėnė se po lufton kundėr bandave tė armatosura.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi