CEO i Dropbox: Ky ėshtė vetėm fillimi

Shko poshtė

Super CEO i Dropbox: Ky ėshtė vetėm fillimi

Mesazh nga D3M1 prej Sat Nov 12, 2011 10:33 am


Sipas asaj qė thotė CEO Drew Houston, ndėrmarrja ėshtė vetėm nė hapat e parė.


“Njerėzit na mendojnė ne si njė follder pėr
ngarkesė,” tha Houston gjatė njė bisede me Om Malik gjatė samitit GigaOM
RoadMap 2011 nė San Francisco. “Pėr ky ėshtė vetėm kapitulli i parė i
tė gjitha gjėrave qė duam t’i bėjmė.”

Dropbox, tė cilin Houston e filloi nė vititn 2007,
ka qenė nė lajmet e teknologjisė dhe biznesit. Nė fund tė tetorit,
ndėrmarrja mori 250 milionė dollarė si ndihmė, njė vlerė kjo e madhe nė
krahasim me atė qė shumica e nismave tė reja i marrin gjatė kėtyre
ditėve. Pastaj revista Forbes shkruan
njė pjesė qė tregon nė hollėsi se si Steve Jobs u mundua qė ta blejė
ndėrmarrjen nė vitin 2009. Houston nuk pranoi. Dhe Apple shkoi pėr ta
lėshuar produktin iCloud, njė produkt ky i cili sapo ka ardhur nė
versionin e fundit tė sistemit operativ iOS. Shumė sfidues tė tjerė, si Bitcasa, janė duke u munduar qė tė dalin nė tregun “qasuni nė gjėrat tuaja nga ēdovend”.

Houston nuk e pėrmendi sot nė fjalimin e tij. Dhe ai nuk duhet mjaft i shqetėsuar pėr Apple apo pėr ndokėnd tjetėr.

Ēka do tė ketė nė tė ardhmen? Ēka ka pas ngarkimit
dhe sinkronizimit? Houston nuk e pėrmend, por ai dha pak informacione
pėr rrugėn se si ai mendon.

“Rrugėn qė ne i menaxhojmė skedarėt nė njė
kompjuter ėshtė ēmenduri,” tha ai. “Ne e kemi pasur kėtė sistem pėr
dekada. Por ende nuk ka ndonjė buton qė thotė ‘Vendose kėtė online”. Ky
ėshtė pikėrisht lloji i problemit qė largohet nėse tė gjitha gjėrat
tuaja janė nė cloud.”

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi