Ardian Bujupi vazhdon rivalitetin me Pietro Lombardin

Shko poshtė

Super Ardian Bujupi vazhdon rivalitetin me Pietro Lombardin

Mesazh nga Ditta prej Sun Nov 13, 2011 10:01 amKėngėtari shqiptar, Ardian Bujupi i cili disa ditė mė parė ka lansuar videoklipin e tij 'This is my time', po ndeshet pėrsėri me fituesin e spektaklit muzikor "Deutschland sucht den Superstar", Pietro Lombardi.
Nė muajin maj tė kėtij viti, kėngėtari Ardian Bujupi me origjinė shqiptare, i cili vepron nė Gjermani, arriti tė renditej i treti nė garėn e madhe "Deutschland sucht den Superstar", ku si fitues i ēmimit tė madh u shpall kėngėtari gjerman me origjinė italiane, Pietro Lombardi.
"This is my time" ėshtė videoklipi i parė i kėngėtarit tė talentuar Ardian Bujupi, tė cilin ai e ka publikuar vetėm disa ditė mė parė nė internet dhe nė kanalet televizive nė Gjermani. Ndėrsa disku i kėsaj kėnge mund tė blehet nė dyqanet muzikore qė nga dita e sotme.
Sipas revistės"Bravo", Ardian Bujupi ka investuar 15 000 € nga xhepi i tij pėr realizimin e videoklipit tė kėngės 'This is my time'. Flitet se Ardiani ka investuar nė kėngėn e tij tė ardhurat tė cilat ai i ka pėrfituar nga paraqitjet e tija gjatė kohės sė spektaklit.
Po nė tė njejtėn kohė fituesi ēmimit tė parė tė spektaklit muzikor “Deutschland sucht den Superstar”, Pietro Lombardi ka publikuar videoklipin e kėngės sė tij tė dytė tė titulluar "Going To L.A."
Sipas mediave gjermane, fansat e kėngėtarėve mund tė percaktojnė edhe njėhėrė se kush ėshtė vėrtetė super ylli i Gjermanisė. Gara ėshtė e hapur pėrsėri pėr dy kėngėtarėt, por kėsaj here pa televotim. Suksesi i tyre do tė varet nga tregu dhe top listat muzikore.
Nė mediat gjermane ėshtė permendur edhe fakti se pėr njė kohė shumė tė shkurtė pas lansimit, videoklipi i Ardianit "This is my time" ėshtė shpėrndarė shumė shpejt nė internet dhe ka arritur njė numėr tė madh shikimesh.
Pavarėsisht rivalitetit nė tregun muzikor, Ardian Bujupi, kohėt e fundit ka thėnė nė njė intervistė se ai dhe Pietro Lombardi janė dhe do tė mbeten miq.
Qė nga dita e sotme, disqet e tėdy kėngėtarėve mund tė gjenden nė raftet e dyqaneve nė Gjermani.
Pėr kėngėtarin shqiptarė me njė zė tė mrekullueshėm, Ardian Bujupin, ky ėshtė njė moment shumė i rėndėsishėm nė karierėn e tij.
Shpresojmė qė kėsaj here do tė jetė "koha" pėr Ardianin, ashtu siē thotė e vet titulli i kėngės sė tij "This is my time"
Se cili kėngėtar do tė dalė mė i suksesshėm nė kėtė garė, rezultatet e para do tė dalin pas njė jave nė top listėn zyrtare tė Gjermanisė. G.Sahiti

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi