Zbulohet dieta e ‘Victoria’s Secret’: Vezė pluhur, pa ushqime tė forta dhe galonė tė ujit!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Zbulohet dieta e ‘Victoria’s Secret’: Vezė pluhur, pa ushqime tė forta dhe galonė tė ujit!

Mesazh nga Ditta prej Sun Nov 13, 2011 10:07 am

Nėse e ndjeni se nuk ka gjė mė tė vėshtirė se sa dieta qė jeni duke e mbajtur, shikoni se si vepron Engjėlli i ‘Victoria’s Secret’, pėr ta kuptuar se ka dieta edhe mė tė vėshtira.Shou i modės sė Victoria’s Secret konsiderohet si kremi i modelimit, ku manekinet mė tė mira tė veshura (apo tė zhveshura) pėr sfilatė, i vendosin krahėt e engjėjve dhe pozojnė para kamerave televizive nė pistat vezulluese.
Qė tė pėrgatiten pėr pozimin me veshje intime tė pakta nė njė skenė aq masive, modelet duhet tė duken mė sė miri qė munden – ndėrsa qė tani shpjegohet nga burimet e brendshme tė Victoria’s Secret se si veterania e Engjėjve, Adriana Lima, vepron pėr tu dukur aq bukur nė njė skenė tė tillė.
Sė pari fillon me ushtrime trupore: “Duke filluar nga gushti, Lima, 30 vjeēare, bėnė ushtrime trupore ēdo ditė me trajner personal. Pėr tre javėt e fundit, ajo ushtron dy herė nė ditė."
Pastaj vjen “dieta e ēmendur”.
Vėrejtje: vetėm sasi tė vogla tė ushqimeve tė ngurta pėrdoren.

Ajo e viziton nutricionistin, i cili e mat masėn e saj muskulore tė trupit, proporcionin e yndyrave dhe sasinė e ujit tė mbajtur nė trupin e saj. Ai i pėrshkruan proteina, vitamina dhe suplemente tjera qė ta mbaj nivelin e nevojshėm tė energjisė pėr Adrianėn gjatė sesioneve tė trajnimeve fizike. Lima e pinė njė galon (3.8 litra) ujė nė ditė. Pėr nėntė ditė, para fillimit tė shout, ajo prej ushqimit do tė konsumoj vetėm lėngje proteinike – “pa ushqime tė forta”. Pėrzierjet e lėngjeve pėrmbajnė vezė pluhur.
Dy ditė para se tė filloi shou ajo e ndėrpret pirjen e ujit prej njė galoni nė ditė, dhe fillon “tė pijė ujė normalisht”. Pastaj 12 orė para shout ajo ndėrpret nė mėnyrė tė plotė pirjen e ujit.
Pra, pa ushqime tė ngurta dhe tė lėngėta... prandaj ėshtė ēudi se si vajzat me krah tė engjėjve nuk alivanosen nė pistėn e modės! /Telegrafi/

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi