Mė thuaj si qesh, tė tė them si je

Shko poshtė

Super Mė thuaj si qesh, tė tė them si je

Mesazh nga Ditta prej Sun Nov 13, 2011 10:09 am


Njė profesor japonez ka shpikur njė makinė qė mat tė qeshurat dhe njėsinė e matjes sė tyre ’ha’ pėr tė pėrcaktuar pėrmes kėtyre dy mjeteve nėse e qeshura e dikujt ėshtė e ēiltėr, cinike apo tallėse.Sapo truri vė re diēka zbavitėse, diafragma vihet nė lėvizje, shpjegon Joji Kimura, profesor i shkencave tė komunikimit nė Universitetin e Osakės. Pajisja e ndėrtuar prej tij mat 3000 herė nė sekondė sinjalet elektrike qė lėshon trupi kur qesh. Kjo shpeshtėsi lejon tė pėrcaktohet nėse dikush qesh me gjithė zemėr apo sa pėr tė thėnė, ēiltėrsisht apo me ironi e cinizėm.
E qeshura e fėmijėve ėshtė mė spontane, thotė profesori, me mesatarisht 10 ‘ha’ nė sekondė, pra dy herė mė tepėr se tė rriturit, tė cilėt e humbin spontanitetin dhe e gjykojnė mė parė ēėshtjen nėse duhet qeshur nė disa gjendje ose jo.
Profesori dallon katėr etapa te e qeshura: qeshja e pėrmbajtur, dalja jashtė normės, e qeshura me gjithė zemėr dhe shpėrthimet e tė qeshurave. Tė kuptosh mekanizmin e kalimit nga njė fazė tė tjetra do tė thotė tė zbulosh njė nga tė fshehtat e shpirtit njerėzor sepse, pėr profesorin, e qeshura tė lejon ta rinisėsh diēka me kėmbėn e mbarė, ashtu si ristartimi i kompjuterit.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mė thuaj si qesh, tė tė them si je

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Nov 13, 2011 6:09 pm

Une e dij pa makine cila qeshje osht e ēilter, cinike apo tallese :P :P

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi