Apple lanson iTunes Match

Shko poshtė

Super Apple lanson iTunes Match

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 15, 2011 12:39 pm


Apple sot edhe zyrtarisht e ka lansuar shėrbimin e saj tė ri,
iTunes Match, shėrbimin e ri pėr muzikė, i cili ėshtė pjesė e iCloud.
iTune
Match do tė kushtojė 24.99 dollarė pėr vit, ndėrsa shėrbimi ėshtė i
dizajnuar nė atė mėnyrė qė tė pėrputh muzikėn me librarinė tuaj
personale tė muzikės tė cilėn ju e keni nė pajisjet tuaja Apple, dhe
muzika ėshtė e lėshuar prej iCloud.

Nė sqarimin e Apple lidhur me mėnyrėn e funksionimit tė kėtij
shėrbimi, thuhet se “iMatch gjen se cilat kėngė nga kolazhi juaj muzikor
janė nė dispozicion nė iTunes Store. Dhe secila prej kėngėve e cila
pėrputhet me shijen tuaj muzikore, do tė shtohet automatikisht nė
iCloud.

Pasi qė nė iTunes sot janė mbi 20 milionė kėngė, kjo do tė thotė se
shumica e tyre qė ju i pėlqeni do tė gjenden nė iTunes Store.
Pėr ta pėrdorur shėrbimin e ri tė Apple, ju duhet ta shkarkoni versionin
e ri tė iTunes 10.5.1, dhe mė pas tė qaseni nė libraritė e mėdha tė
muzikės.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi