Mihria nuk ndalet

Shko poshtė

Super Mihria nuk ndalet

Mesazh nga Nora prej Wed Nov 16, 2011 8:52 amKėngėtarja Mihrie Braha ėshtė nė pėrgatitje tė njė klipi tė ri. Ajo thotė se nuk do tė ndalet me kaq. Pos njė kėnge, Mihria ėshtė nė pėrgatitje edhe pėr njė baladė qė do ta prezantojė gjatė vitit tė ri.
Ėshtė njėra prej kėngėtarėve mė tė njohura nė Kosovė. Ka mė shumė se tri dekada nė skenė dhe thotė se edhe tani nuk do tė ndalet. Pos klipit tė ri qė do ta prezantojė sė shpejti Mihria thotė se ėshtė nė pėrgatitje edhe tė dy kėngėve tė tjera.
Express: Keni paraqitur njė demo tė klipit “Veē ty te dua”. Kur do ta bėni premierėn e kėtij klipi?
Mihrija: Njė lloj promocioni ėshtė bėrė si tė themi pėrmes lansimit qė i ėshtė bėrė klipit nėpėr mediat tona, por pas njė periudhe do tė bėjė njė promocion me njė rreth tė ngushtė shoqėrorė, sepse pėr shkak tė impenjimeve tė mėdha nuk kemi arritur tė bėjmė diē mė shumė nė kėtė drejtim.
Express: Pas pėrfundimit tė edicionit tė parė tė spektaklit “Odeon”, tashmė edhe ju edhe Naimi keni menduar pėr tė bėrė nga njė klip – a do tė thotė kjo se pėr momentin nuk do tė kėtė edicion tė ri tek Odeon?
Mihrija: Spektakli Odeon po vazhdon sipas planit tonė dhe atė nė segmentin e tretė, sepse kėshtu ka qenė i dizajnuar qė nė dy segmente tė ketė argėtim dhe garimi e nė njė segment siē ishte ai i verės tė ketė vetėm argėtim. Spektakli do tė ndryshojė nė vazhdimėsi pėr tė qenė i freskėt pėr auditorin e gjerė.

Express: Nė Odeon kanė kaluar shumė kėngėtarė tė rinj, a jeni e kėnaqur me kėtė punė?
Mihrija: Po, shumė bile. Kanė qenė njė grup garuesish, pėr tė cilėt do tė ishte mirė tė jemi tė lumtur qė i kemi, sepse janė e ardhmja e kėngės e zėrit qė ua ka dhėnė zoti.
Express: A do tė jenė ndonjėri nga kėta kėngėtarė nė klipin tuaj, apo do tė bashkėpunoni me ndonjėrin prej tyre?
Mihrija: Jo nuk do tė jetė askush nga kėta nė klipin tim, por ju sugjeroj qė t’i shihni te Voice Albania apo te X Faktor sepse janė zėrat mė tė bukur. Pėrndryshe, tani nė Odeon mund ta shihni Anitėn si fituese e ēmimit tė parė, Arnesen dhe Elenėn, tė cilat janė duke shkėlqyer edhe si drejtuese edhe si interpretuese tė kėngės.

Express: A janė tė vėrteta thashethemet se jua kanė vjedhur mijėra euro nga banka?
Mihrija: S’kam pasur para nė konto qė dikush tė m’i marrė. Ha ha ha ėshtė thashethemja e radhės lidhur me mua dhe me Naimin.
Express: Kėnga “Veē ty tė dua” ėshtė njė kėngė ritmike. A keni menduar qė gjatė dimrit tė dilni edhe me njė baladė?
Mihrija: Kam njė kėngė tjetėr nė radhė qė do ta shihni pėr vitin e ri dhe njė baladė qė do ta dėgjoni mė vonė.
Express: Ju jeni edhe nėnė e njė djali. A pranoni ndonjė kėshillė nga ai?
Mihrija: Platori me datėn 11.11.2011 nė ora 11:00 mbush 17 vjet. Ėshtė diēka shumė e bukur dhe fat nė jetėn e tij. Jo, nuk diskuton shumė me ne, por unė e pyes shpesh se ēfarė i pėlqen lidhur me paraqitjen time dhe 99 % na puqen idetė dhe jam shumė e lumtur pėr kėtė.
Express: A ju mungon prania e njė vajze nė familjen tuaj?
Mihrija: Ha ha ha, shpesh e kemi biseduar – dikur Platori edhe ia ka gjetur emrin Ikena. Sot kėtė emėr e mban vajza e Nexhatit dhe Elhames, dy miqve tanė mė tė mirė.
Express: Cili ėshtė vendi mė i preferuar ku ju i kaloni pushimet?
Mihrija: Pas ēdo vendi tė botės, Shqipėria, e sidomos Dhėrmia.
Express: Pos kripit, a do tė realizoni edhe ndonjė album, apo do tė vazhdoni me “single”, sikurse po bėjnė shumica e kėngėtarėve tė tjerė?
Mihrija: Ėshtė prishur tregu nė tė katėr anėt, pastaj mungesa e ligjeve pėr tė na mbrojtur, kėshtu qė njėherė vetėm single, e pastaj tė shohim.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi