Rrjeti shoqror i bujqve

Shko posht

Super Rrjeti shoqror i bujqve

Mesazh nga D3M1 prej Wed Nov 16, 2011 10:52 pm


Duke marr yrnek n rrjetin shoqror me popullaritet planetar
Facebook, n Argjentin sht themeluar rrjeti shoqror pr bujq i
quajtur SojaBook.
Pr ndryshim nga rrjeti t cilin e krijoi Mark Zuckerberg, antart e rrjetit shoqror pr bujq
n vend t fotografive t familjarve dhe miqve, shkmbejn fotografit
e lopve, fushave t mbjella ose llojeve t rinj t traktorve.

Rrjetin e ri shoqror dedikuar bujqve SojaBook e themeloi para nj
muaji avokati argjentinas Mariano Torubiano, me qllim t ndrlidhjes s
farmerve dhe shkmbimit t prvojave dhe informatave pr t ardhur m
leht deri te zgjidhja e problemeve t prditshme.

SojaBook pr momentin numron rreth 1,000 shfrytzues, e n kt
rrjet shfrytzuesit mund t kyen edhe prmes llogarive pr Google ose
Yahoo.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi