Rusia: Nė Siri po nis njė luftė civile

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rusia: Nė Siri po nis njė luftė civile

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Nov 17, 2011 6:40 pmMinistri i Jashtėm i Rusisė deklaroi ditėn e enjte se situata nė Siri ėshtė duke i ngjasuar gjithmonė e mė shumė njė lufte civile.

Njė ditė mė parė, forcat opozitare kryen veprimin mė tė guximshėm gjatė revoltave disa-mujore, duke sulmuar njė bazė tė rėndėsishme ushtarake, tregues i qartė i fuqisė sė tyre nė rritje.

Ministri Lavrov, nė fjalėn e tij nga Kremlini, i kėrkoi tė gjitha vendeve qė kanė ndikim mbi palėt ndėrluftuese nė Siri qė tė kontribuojnė pėr tė vendosur paqen nė vend.

Mė parė gjatė javės, Turqia, njė vend kufitar, lėshoi kritika tė ashpra ndaj komunitetit ndėrkombėtar, duke pretenduar se ēėshtja siriane po neglizhohet, pasi “Siria nuk ėshtė njė vend i pasur”. Ankaraja ėshtė shndėrruar nė njė faktor kyē, duke negociuar me Lidhjen Arabe vendosjen e sanksioneve tė ashpra ndaj qeverisė sė Assadit.

Sipas vlerėsimeve tė OKB-sė, mė shumė se 3 500 persona kanė vdekur qė prej fillimit tė protestave nė muajin mars. Autoritetet siriane, nga ana e tyre, fajėsojnė pėr pėrshtjellimin nė vend “bandat e armatosura” dhe “militantėt” e paguar nga perėndimi.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |

● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 27
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi