Jashtėtokėsorin e ruajti nė frigorifer dy vite

Shko poshtė

Super Jashtėtokėsorin e ruajti nė frigorifer dy vite

Mesazh nga D3M1 prej Thu Nov 17, 2011 10:50 pm


Rusja Marta Yegorovnam, njė zonjė e vjetėr nga Petrozadovsa
thotė se mė 2009 gjeti njė fluturake jashtėtokėsore e cila ishte rrėzuar
nė atė rajon. Ajo mori pėrsipėr rolin e hetuesit dhe kėshtu vendosi tė
niset drejt fluturakes dhe tė merrte gjithēka qė asaj i dukej
interesante. Tėrė kėtė e bėri pėr “qėllime shkencore”.
Sipas
saj, nė fluturake gjeti edhe trupin e njė jashtėtokėsori tė cilin e
mori me vete dhe e futi nė frigorifer ku e mbajti pėr dy vite. Por duket
se aventurės sė saj me jashtėtokėsorin i erdhi fundi sepse pėr “mikun” e
paftuar mėsoi edhe Akademia Ruse e Shkencave e cila vendosi ta merrte
jashtėtokėsorin e mundshėm dhe tė vėrtetojė se ēfarė ishte nė tė vėrtetė
ky trup.

Rezultatet do tė shpallen sė shpejti, ndėrsa tash pėr tash nuk ka
kurrfarė mohimi nėse ky ėshtė zbulim autentik ose mashtrim i zakonshėm.
Ajo qė dimė nė bazė tė fotografisė se ai vėrtetė ka imazhin e njė
jashtėtokėsori. Pėrshkruhet si pėrzierje e peshkut, bretkosės dhe
njeriut, ndėrsa nuk ėshtė hedhur poshtė ideja qė tė jetė edhe ndonjė
lloj perime.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi