Disponimi varet edhe nga parfumi

Shko poshtė

Super Disponimi varet edhe nga parfumi

Mesazh nga Nora prej Sat Nov 19, 2011 9:12 amAromat e ndryshme mund tė kenė efekte qė zgjasin nė disponimin dhe mirėqenien tuaj. Mėsoni se cilat aroma ju konvenojnė mė shumė.

Shqisa e tė nuhaturit mund tė risjellė kujtime dhe tė krijojė tė reja. Parfumi i vėrtetė nuk rrit vetėm vetėbesimin e njerėzve, por ndryshon edhe disponimin nė tėrėsi. Por, cilėn aromė duhet ta pėrdorni nė raste tė ndryshme.Kundėr padisponimit: kur ndiheni tė palumtur ose pak depresiv, pėrdorni parfumin me aromė tė fortė tė citrusit i cili menjėherė do t’jua rrisė moralin.Pėr optimizėm: Disponimin tuaj do ta pėrmirėsonte edhe mė shumė aroma e bimėve fushore. Parfumi duhet tė jetė i freskėt dhe shumė subtil.Kundėr vetėpėrmbajtjes: Spėrkateni veten me parfum nga esenca e luleve verore. Kini kujdes, aroma nuk duhet tė jetė e fortė.Pėr joshje: Nėse jeni nė disponim pėr tė joshur pak, misku dhe vanilja do tė ndihmojnė tė rrisin disponimit e ēdokujt qė ju merr erė. Ato janė afrodiziakė tė njohur dhe pėrmirėsojnė libidon.Kundėr nervozes: Pėrdorni parfume siē janė aromat e ėmbla tė livandės dhe kamomilit. Ato rinojnė shqisat dhe ju bėjnė mė tė qetė gjatė tėrė ditės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi