Leonora: Nuk e vodha kėngėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Leonora: Nuk e vodha kėngėn

Mesazh nga Nora prej Sat Nov 19, 2011 9:24 amKėngėtarja e njohur kosovare Leonora Jakupi mohon tė ketė vjedhur kėngėn e saj tė fundit me tė cilėn po konkurron nė festivalin “Kėnga Magjike” nė Shqipėri.
Kėto deklarata kėngėtarja i ka bėrė nė emisionin televiziv “Opinion” nė televizionin “Klan”.

Ndryshe gjatė kėtij emisioni Leonora ka thėnė se ka qėndruar tri net pa gjumė pas publikimit tė lajmit, pasi ishte kritikuar nga mediat se ka vjedhur kėngėn “Kėngė e pa kėnduar” nga njė kėngėtare serbe.

Kėnga “Oro” ishte njėra prej kėngėve tė kėngėtares Jelena Tomasevic e cila kishte prezantuar Serbinė nė edicionin e Eurovision tė vitit 2008, pėrderisa Leonora ka thėnė se instrumentalin e ka blerė nga njė kompozitor maqedonas.

“Nuk dėgjoj muzikė serbe dhe se nuk do ta bėj kurrė kėtė sepse nė radhė tė parė kam njė histori tė familjes sime ku e dini qė babi i im ėshtė dėshmor i luftės”, ka thėnė Jakupi nė kėtė emision.

Nė mbrojtje tė saj ka dalė edhe kantautori Ardit Gjebrea i cili ka thėnė se kėnga ėshtė e ndryshme nė nota, ku edhe ka dhėnė notat e kėngės.

Me poshtė do ta shihni videon ku Leonora komenton pėr kėngėn “e vjedhur”.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi