Redon Makashi triumfon n Knga Magjike 2011

Shko posht

Super Redon Makashi triumfon n Knga Magjike 2011

Mesazh nga Nora prej Sun Nov 20, 2011 7:59 amKa prfunduar finalja e madhe e Kngs Magjike 2011. Redon Makashi & Arb me kngn M lr te fle kan fituar mimin kryesor t edicionit t sivjetm t ktij festivali. Pirro ako dhe Vedat Ademi kan zn vendin e dyt, ndrsa Besa Kokdhima u rendit e treta.

M posht ju sjellim listn e plot t fituesve:

Kontributi n Knga Magjike 2011: Alberie Hadrgjonaj - Vetm ty
Best Performanc: Rezarta Shkurta - Te jesh e mir smjafton
Best Balad: Devis Xherahu -Akoma se besoj
Best Ft: Ronela Hajati & Visari - Neles
mimi Televiziv: Era Rusi - Nj Lamtumir
mimi Diskografik: Rozana Radi dhe Mc Kresha - Jabadabadu
Magjia e par: Adelina Tahiri- Mos u kthe
mimi i Internetit: Noizy - Shooting Star
mimi Best Dance: Ermal Mamaqi - Vetm beso
mimi: Best Hip Hop Big Basta & Angelo- Si Melodi
mimi esk Zadeja: Jonida Maliqi -Thesar pa emr
mimi i Interpretimit: Greta Koci- Pyes veten
Knga Hit: Dr. Flori -S'ma ndjen
mimi i Kritiks: Besa Kokdhima - Botn do ndryshoja
mimi Best Lyrics: Rosela Gjylbegu - Sikur t isha ti
mimi Best Vokal: Kejsi Tola - M jeto
mimi Kantautori: Redon Makashi & Arb - M lr t fle
mimi i Pruduksionit: Leonora Jakupi - Kng e pa knduar
mimi AMC: Olta Boka - Anna
mimi Tendenc: Eranda Libohova & Aldo - Pa Problem
mimi Knga Stil: Pirro ako & Vedat - Buj vetm buj.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi