Dėshironi jetė tė lumtur familjare? Bėni dy vajza

Shko poshtė

Super Dėshironi jetė tė lumtur familjare? Bėni dy vajza

Mesazh nga ditush prej Sun Nov 20, 2011 2:21 pmSipas njė studimi tė bėrė, zhvillimi i jetės sė lumtur dhe nė harmoni familjare, mė sė miri mundėsohet po qė se ajo familje ka dy vajza.
Hulumtuesit erdhėn nė pėrfundim pas ekzaminimit tė jetės sė familjeve me kombinime tė ndryshme tė fėmijėve, femra edhe meshkuj.

Rezultatet e treguara nga tė gjitha kombinimet, potencojnė se dy vajza e bėjnė jetėn familjare mė harmonike, pasi qė pak ka gjasa qė tė grinden, do tė luajnė sė bashku dhe paraqesin njė kėnaqėsi qė tė jenė aty pėrreth.

Gjithashtu dy vajza vėshtirė se i brengosin prindėrit, bėjnė mė pak zhurmė, shpesh flasin me besim tek prindėrit dhe pak ka gjasa qė ta injorojnė njėra tjetrėn. Si dallim i plotė nga kjo, dyfishimi i numrit tė vajzave nė katėr me gjasė do ta shndėrroj jetėn familjare nė dhembje, thotė raporti.

Nėnat dhe etėrit e katėr vajzave duket tė kenė jetėn mė sė paku tė lumtur, ku njė nga katėr thonė se nuk janė 100% tė lumtur me ato - ndėrsa njė nga tre thonė se e vėshtirė ėshtė pėr ta tė ballafaqohen me kėtė situatė nė baza ditore.

Prindėrit e katėr vajzave gjithashtu pranojnė se duhet tė ballafaqohen me mesatarisht 4 fjalosje nė ditė, tregon studimi i bėrė me 2.116 prindėr tė fėmijėve deri nė moshėn 16 vjeēare.

Ky studim e bėnė rangimin e kombinimit mė tė pėrshtatshėm deri te kombinimi mė i papėrshtatshėm:

1. Dy vajza
2. Njė djalė dhe njė vajzė
3. Dy djem
4. Tre vajza
5. Tre djem
6. Katėr djem
7. Dy vajza dhe njė djalė
8. Dy djem dhe njė vajzė
9. Tre djem dhe njė vajzė
10. Tre vajza dhe njė djalė
11. Dy djem dhe dy vajza
12. Katėr vajza

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi