Femrat e ruajnė fshehtėsinė mesatarisht 32 minuta

Shko poshtė

Super Femrat e ruajnė fshehtėsinė mesatarisht 32 minuta

Mesazh nga ditush prej Sun Nov 20, 2011 2:24 pmSipas tė pėrditshmes britanike Daily Mail, femrat mesatarisht mund ta mbajnė fshehtėsinė 32 minuta, ndonėse bindshėm premtojnė se do ta mbajnė gojėn e mbyllur pėr atė fshehtėsi.
Hulumtimet e reja qė i ka bėrė njė kompani e produkteve kozmetike duke intervistuar 3.000 femra, ka treguar se rreth 85 pėr qind e femrave nuk mund tė mbajnė fshehtėsinė, pavarėsisht se sa e rėndėsishme ose e ndjeshme ėshtė ajo.

Mė sė shpeshti, informatėn e marrė e ndajnė me partnerin, shoqen ose nėnėn. Gjysma e tė anketuarave thotė se pas ndarjes sė fshehtėsisė ndjehen mė lehtė, ndėrsa 13% e tyre thotė se kėtė e bėjnė fshehurazi, vetėm sa pėr ti pėrhapur thashethemet.

Rreth 40% e femrave thonė se ėshtė nė rregull tė ndahet ndonjė fshehtėsi me person tė huaj, mirėpo, rreth 25% thonė se i brenė ndėrgjegjja pėr keqpėrdorimin e besimit qė personat tjerė kanė pasur.

Kjo anketė ka treguar se femrat, nė tė vėrtetė kalojnė nėpėr periudhė tė mundimshme gjersa pėrpjekėn qė ta ruajnė fshehtėsinė e tjetėrkujt. Ato kėtė mund ta bėjnė mė sė shumti gjysmė ore, gjersa rrjetet shoqėrore dhe teknologjitė e reja vetėm se ua “lehtėsojnė punėn". /Telegrafi/

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi