Instalimi mė i thjeshtė i Windows 8

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Instalimi mė i thjeshtė i Windows 8

Mesazh nga D3M1 prej Wed Nov 23, 2011 10:36 am


Nė Microsoft besojnė se njė nga arsyet e hezitimit gjatė
mbindėrtimit tė Windowsit ėshtė procesi i komplikuar i instalimit tė SO.
Nė kėtė kompani pėr shkak tė kėsaj kanė vendosur qė tė lehtėsojnė
instalimin e Windows 8.
Shfrytėzuesit jo me aq shumė pėrvojė
mbindėrtimin e SO do tė mund ta nisin me klikim tė thjeshtė nė fajllin
.exe. Shfrytėzuesit e avancuar ende do tė mund tė bėjnė boot nga mediumi
DVD ose USB memoria me cilėn gjė gjatė do tė marrin mė shumė opsione
gjatė instalimit. Numri i ekraneve pėr futjen e informatave ėshtė
zvogėluar, e nė procesin e instalimit ėshtė integruar Upgrade Advisor
dhe Easy Transfer.

Gjithashtu, SO do tė jetė i optimizuar pėr distribucion pėrmes
Internetit, kėshtu qė mė nuk do tė ketė nevojė pėr mediumet fizike.
Natyrisht, ata tė cilėt dėshirojnė ta bėjnė kėtė gjė, versionin e ri tė
Windowsit do tė kenė mundėsi ta blejnė nė DVD.

Mė shumė rreth kėsaj teme mund tė lexoni nė blogun zyrtar tė Microsoftit. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi