Video kushtuar Policis KOSOVES

Shko poshtė

Super Video kushtuar Policis KOSOVES

Mesazh nga GentleMan prej Wed Nov 23, 2011 1:15 pm

Nė kanalin televiziv ITV4, nė programin e njohur “Policia e fortė” tė
ish-futbollistit dhe aktorit tė njohur britanik Vinnie Jones, kėsaj
here ishte Policia e Kosovės.

Ky program qė u transmetua tė hėnėn, vė nė fokus policitė e vendeve tė ndryshme tė botės, puna e tė cilėve, pėr shkak tė rrethanave tė caktuara tė secilit shtet, cilėsohet si shumė e vėshtirė dhe e rrezikshme, por nė tė njėjtėn kohė organet e rendit vlerėsohen si mjaft tė forta.
Emisioni fillon me
pėrshkrimin e pozitės gjeografike tė Kosovės, vendit mė tė vogėl nė
rajonin e Ballkanit. Duke cituar raportin e Kombeve tė Bashkuara pėr
Kosovėn, nė tė cilin thuhet se nė popullatėn rreth dy milionėshe 70 pėr
qind e tyre kanė armė, atėherė puna e policisė ėshtė mjaft e vėshtirė.

“Nė betejėn pėr tė kontrolluar kėtė kaos ėshtė njė prej policive mė tė reja nė botė”, thuhet nė programin 45 minutash, transmeton Express.
Pasi tregohet pėr realitetin politik nė vend, ku popullata pėrbėhet nga shqiptarėt si shumicė dhe serbėt si pakicė dhe moskuptimet qė kanė, emisioni vlerėson se vendi ėshtė njė prej mė tė vėshtirėve pėr policinė.
Nė emision shfaqen edhe pamje nga trajnimet e ndryshime tė policisė, por nuk lihet anash edhe historiku i policisė sė Kosovė.
Pėr mė shumė, shikojeni videon.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi