“Rocky Balboa”, filmi mė i mirė sportiv

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super “Rocky Balboa”, filmi mė i mirė sportiv

Mesazh nga Zyma prej Sun Nov 27, 2011 4:33 pm

Ėshtė roli me tė cilin aktori Sylvester Stallone ėshtė shndėrruar nė njė prej personazheve mė tė famshėm tė Hollywood-it.
Filmi “Rocky Balboa” ka mposhtur konkurrencėn e filmave “Cool Runnings” dhe “Million Dollar Baby” dhe ka triumfuar nė ‘garėn’ pėr shpalljen e filmit mė tė mirė sportiv.
Produksion i vitit 1976 me protagonist Sylvester Stallone-n, filmi bėn fjalė pėr boksierin jofavorit Rocky Balboa, i cili nė fakt triumfon. Ai ka tejkaluar kėshtu komedinė “Cool Runnings” por edhe fituesin e ēmimit Oscar, “Million Dollar Baby”.
Nė kėtė klasifimin i bėrė nga njė juri profesioniste, lista e 5 filmave mė tė mirė sportiv mbyllet nga “Raging Bull” dhe “The ėrestler” ndėrsa nė dhjetėshen e filmave mė tė mirė sportiv gjenden edhe “The Blind Side” e “The Fighter”.


_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi