iPhone gati u dogj n aeroplan

Shko posht

Super iPhone gati u dogj n aeroplan

Mesazh nga D3M1 prej Wed Nov 30, 2011 11:12 am


Nuk kishte ndonj shpjegim se ka ka mundur ta shkaktonte zjarrin n aeroplan, por sht e sigurt t thuhet q kjo nuk ishte nj veori standard pr smartphone-t Apple.

Bartsi i iPhone tha q shoqruesi n fluturim filloi menjher veprimet e rimkmbjes dhe ishte n gjendje t ndalte zjarrin me sukses. iPhone ishte dmtuar shum. Sipas Regional Express, shtja sht raportuar tek Byroja Australiane pr Siguri t Transportit (ATSB) e po ashtu edhe Autoritetin Civil t Siguris s Aviacionit (CASA) pr hetim dhe udhzime. Telefoni ishte drguar tek ATSB.

Nuk kishte informacioni se far mund t shkaktonte tymin dhe shklqimin e kuq dhe atje nuk kishte raporte t ngjashme pr ngjarje t ngjashme. Sidoqoft, edhe m par jan dgjuar raste t kaluara pr djegie t telefonit iPhone, pr shembull pr shkak t nodnj porti t dmtuar t USB-s.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi