Justin Bieber, personi mė i kėrkuar nė Internet

Shko poshtė

Super Justin Bieber, personi mė i kėrkuar nė Internet

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 01, 2011 1:19 pm
Kėngėtari kanadez, Justin Biber, u shpall personi mė i kėrkuar nė internet, duke lėnė pas kėshtu yllin e reality show, Kim Kardashian, qė vitin e kaluar e kishte kėtė titull, raportuan tė martėn agjencitė botėrore.

Sipas tė dhėnave tė ueb-faqes pėr kėrkim “Bing”, tė cilėt janė bazuar nė mė shumė se njė miliard kėrkime gjatė njė viti, kėngėtari 17-vjeēar nga vendi i gjashtė ku ishte vitin e kaluar ka kėrcyer nė krye tė listės sė personave mė tė kėrkuar nė internet.

Yll i pop muzikės dhe vajzave adoleshente ėshtė mashkulli i vetėm i cili ndodhet nė listėn e “Top 10” mė tė kėrkuarve nė internet. Aktorja Jennifer Aniston nga vendi i nėntė ka kaluar nė vendin e tretė, pėr shkak tė karrierės sė mirė nė filma dhe jetės interesante private.

Aktoret Lindsay Lohan dhe Megan Fox si dhe kėngėtaret Jennifer Lopez, Britney Spears, Katy Perry, Lady GaGa e Miley Cyrus janė disa nga emrat tjerė mė tė kėrkuar nė internet.

Edhe pse filmi ''Twilight Saga” ka fituar 483 milionė dollarė nė nivel global, megjithatė ka humbur nga trajlerėt dhe lajmet pėr filmin ''Mission: Impossible 4'', i cili do tė gjendet nė kinema nga dhjetori.

''American Idol'' ishte emisioni mė i kėrkuar nga shfaqjet dhe reality show qė janė treguar nė TV gjatė kėtij viti, ndėrsa dasma mbretėrore britanike e Kate Middelton dhe Princit William e zhvilluar nė muajin prill ishte ngjarja mė e kėrkuar e vitit nė internet.

''Bing'' ka bėrė edhe listėn e lajmeve mė tė kėrkuara gjatė vitit. Nė kėtė listė janė lajmet -''Vdekja e Osama Bin Laden,'','' Gjykimi i Conrad Murray, mjekut tė Michael Jackson” dhe “Cunami nė Japoni''.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi