Lumturia trashėgohet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Lumturia trashėgohet

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 03, 2011 11:03 amStudimet nga Universiteti i Minesotės kanė treguar se ndjenja e lumturisė dhe e kėnaqėsisė nuk varet nga suksesi nė punė dhe nė dashuri, por nga trashėgimia gjenetike.
Me studimin shumėvjeēar tė jetės sė binjakėve, tė cilėt kanė jetuar bashkė dhe tė atyre qė kanė jetuar ndaras, kanė nxjerrė pėrfundimin se lumturia nuk varet nga pozita shoqėrore, as nga shuma e fituar, ose nga bashkėshortėsia, nga niveli i arsimimit, nga gjinia, nga mosha dhe nga faktorė tė tjerė tė ngjashėm.

Ėshtė parė se edhe papunėsia eventuale ose marrja e ndonjė shpėrblimi kanė njė ndikim tė shkurtėr nė ndjenjėn e lumturisė. Por, sesi do ta ndiejmė veten gjatė dhjetė vjetėve tė ardhshėm, 80 pėr qind varet nga gjenet!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi