Shuhet nė moshėn 82-vjeēare politikani Sabri Godo

Shko poshtė

Super Shuhet nė moshėn 82-vjeēare politikani Sabri Godo

Mesazh nga Zyma prej Sat Dec 03, 2011 5:52 pm

Ndėrron jetė nė moshėn 82-vjeēare politikani, shkrimtari dhe skenaristi Sabri Godo.

Godo kishte dalė prej pak ditėsh nga spitali, ku qėndroi i shtruar prej mė shumė se 10-ditėsh nė gjendje tė rėndė, por humbi jetėn nė banesėn e tij. Sabri Godo u shtrua me urgjencė nė reanimacionin e Senatoriumit mė 22 nėntor, pasi vuante prej 7 muajsh nga njė sėmundje e rėndė nė mushkėri.

Godo ėshtė njė nga figurat mė tė shquara tė politikės shqiptare, por jo vetėm. 82-vjeēari aktualisht mbante postin e kryetarit tė Asamblesė Kombėtare tė Partisė Republikane tė Shqipėrisė, e themeluar prej tij nė vitin 1991 ndėrkohė qė e ka udhėhequr PR-nė pėr 7 vjet.

Ai ka qenė deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė nė dy legjislatura, ku ka ushtruar detyrėn e kryetarit tė Komisionit tė Ēėshtjeve Sociale dhe tė atij tė Politikės sė Jashtme. Si shkrimtar, ai ka pasur veprimtari tė dendur nė publicistikė, veēanėrisht nė revistėn "Hosteni", ku ka botuar mbi tri mijė faqe fejtone e shkrime kritike me pseudonime. Disa nga veprat mė tė rėndėsishme tė tij janė: "Plaku i Butkės", "Ali Pashė Tepelena", "Zėra nga burime tė nxehta", "Skėnderbeu", "Prova e zjarrit", "Ujėrat e qeta", etj.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shuhet nė moshėn 82-vjeēare politikani Sabri Godo

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Dec 03, 2011 5:59 pm

Rest in Peace :(:(

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shuhet nė moshėn 82-vjeēare politikani Sabri Godo

Mesazh nga Lordi prej Sun Dec 04, 2011 6:28 am

Rest in Peace

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Shuhet nė moshėn 82-vjeēare politikani Sabri Godo

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi