Dafina Zeqiri fiton gjyqin, merr 45 mijė euro dėmshpėrblim

Shko poshtė

Super Dafina Zeqiri fiton gjyqin, merr 45 mijė euro dėmshpėrblim

Mesazh nga D3M1 prej Sun Dec 04, 2011 11:23 pm


Prishtinė – Pasi ėshtė ndarė nga i dashuri dhe
braktisur nga menaxheri, kėngėtarja Dafina Zeqriri ka marrė njė lajm tė
mirė. E kėtė lajm ia ka kumtuar vetė ish menaxheri i saj nėpėrmjet njė
statusi nė Facebook. Drin Zatriqi qė e quan vetėn menaxher tė
dorėhequr tė Dafina Zeqirit ka shkruar para pak ēastesh nė faqen e tij
se Gjykata Gjermane nė Hamburg ka marrė vendim kundėr “Dailymotion” tė
cilėt ishin paditur pėr shkelje tė tė drejtave tė autorit. Sipas
Zatriqit, bėhet fjalė pėr klipin e kėngės “Mu swag” tė cilėn
“Dailymotion” edhe pas kėrkesės pėr ta hequr nuk e ka bėrė kėtė. Ish
menaxheri i Dafinės, Drin Zatriqi ka shkruar se i ka kėrkuar gjykatės
dėmshpėrblim prej 250 mijė eurove, porse kjo e fundit e ka zbritur
shumėn nė 45 mijė euro. Nė vazhdim ju sjellim statusin e Zatriqit nė
Facebook.

“Gjykata
Gjermane nė Hamburg ka marrė vendim kundėr DailyMotion-it tė cilėt i
kemi paditur pėr shkeljen e tė drejtave tė autorit, vendimi u bazua nė
provat tė cilat i kemi dėrguar pėr videoklipin “My Swag” tė cilin
dailymotion edhe pas kėrkesės sonė nuk e kishte hequr. Shuma e
dėmshpėrlbimit tė cilėn nė e kemi kėrkuar ishte 250.000 euro mirėpo,
gjykata ka vendos qė Dailymotion duhet tė paguaj 45.000, dhe ky ėshtė
vendim i formės se prerė. Ėshtė hera e parė qė ngrihet padi dhe fitohet
kundėr DailyMotion, duke mbrojtur njė vepėr shqiptare.
Respekt, Drin Zatriqi (menaxheri i dorehequr)”.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi