Twitter sjellė dizajn tė ri

Shko poshtė

Super Twitter sjellė dizajn tė ri

Mesazh nga D3M1 prej Fri Dec 09, 2011 12:07 am


witter ka filluar gjatė ditės sė sotme tė
shpalos njė dizajn tė ri pėr ueb platformėn e saj si dhe pėr tė sjellė
disa ndryshime edhe nė arenėn e aplikacioneve mbile pėr iPhone dhe
Android.

Klienti TweetDeck, pronė e Twitter, gjithashtu ėshtė ridizajnuar
pėr t’iu pėrshtatur ndryshimeve tė reja. Ndryshimet e dizajnit, qė do tė
shpalosen gjatė javėve tė ardhshme, pėrfshijnė njė renovim tė profileve
tė pėrdoruesve dhe disa pamjeve tjera.

Si pjesė tė ndryshimeve nė dizajn, Twitter ka shtuar edhe tre butona
tė navigimit: Home, Connect dhe Discover. Home ju dėrgon nė Dashboard,
ku ju mund tė lexoni cicėrimat qė po vijnė. Connect ju treogn tė gjitha
cicėrimat qė ju pėrmendin, ri-cicėrimat e cicėrimave tuaja dhe cicėrimat
tuaja tė cilat tė tjerėt i kanė favorizuar. Dhe Discover, qė shpalos
tregimet tuaja, fotografitė, videot, rekomandimet pėr tė ndjekur dhe
hashtag qė janė nė trend nė bazė tė lokacionit tuaj, gjuhės apo kėnd e
ndjekni.

Me kėtė dizajn tė ri, cicėrimat tani do tė shfaqen nė anėn e djathtė
tė ekranit dhe do tė marrin mė pak hapėsirė sesa nė dizajnin e kaluar.
Kutia e cicėrimave do tė shfaqet nė tė njėjtėn kuti, por nė anėn e
majtė, qė pėrmbanė fotografinė e profilit tuaj, ndjekėsit tuaj dhe
statistikat e listave. Njė buton i cicėrimave do tė shfaqet nė maje tė
faqes pėr tė lehtėsuar paraqitjen e cicėrimeve.

Aplikacioni mobil ka butonat Home, Connect dhe Discover si dhe butoni
Me, shfaq fotografinė dhe statistikat, si dhe aksesin e mesazheve tuaja
direkte. Dizajni i ueb faqes momentalisht po shfaqet gradualisht tek
shumica e pėrdoruesve, por ka gjasa qė disa tė presin derisa t’i shohin
ndryshimet.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi