11 Gjėrat qė ju nuk nuk e dinit se Facebook mund t’i bėnte

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super 11 Gjėrat qė ju nuk nuk e dinit se Facebook mund t’i bėnte

Mesazh nga AnG3L-E prej Fri Dec 09, 2011 10:13 am

- Me shtrirjen e gjerė tė rrjetit social Facebook, administratorėt nuk janė ndalur tė shtojnė opsione tė tjera kėtij siti, pėr ta bėrė atė mė te besueshėm dhe tė pėrdorshėm. Me rritjen e numrit tė opsioneve, 750 milion pėrdorues nuk janė nė dijeni tė ekzistencės sė tyre. Vetėm pak minuta duke eksploruar mund tė zbuloni shumė funksione tė cilat do ta bėnin pėrdorimin e Facebook-ut mė tė kėnaqshėm pėr ta pėrdorur.Ndrysho emrin dhe pėrshkrimin nė postime

Nėse doni tė postoni njė link nė faqen tuaj tė Facebook-ut , por nuk iu pėlqen titulli apo pėrshkrimi , ju mund ta ndryshoni. Pėrpara se tė shkoni tek butoni Share( Shpėrndaj) , klikoni tek titulli dhe aty do tė krijohet nje kuti editimi, ku mund tė vendosni versionin tuaj te titullit. Mė pas shtypni Enter pėr tė ruajtur ndryshimet.

Posto njė MP3

Nėse postoni njė link qė pėrfundon nė fund me ‘mp3’ brenda njė statusi, Facebook do tė lejojė automatikisht qė pėrdoruesit e tjerė tė mund ta hapin kėtė postim pa qėnė nevoja tė klikojnė nė faqe tjetėr. Foto profili

Nė cdo foto nė Facebook, ku keni emrin tė tag-uar , ju mund ta bėni atė foton tuaj tė profilit, vetėm duke klikuar nė tė majtė poshtė.

Krijoni njė sondazh

Nė kutinė ku mund tė shkruhet njė status, jo shumė e dukshme ėshtė njė opsion ku mund tė ngrihen pyetje . Duhet tė shtojmė dy-tre pėrgjigje nė mėnyrė qė tė nxitet debati pėr ta kthyer nė formėn e njė sondazhi.

Fto nė njė event dhe miqtė tė cilėt nuk kanė njė adresė Facebook-u

Kur ne krijojmė nė event nė faqen e Facebook-ut kemi akses tė ftojmė gjithė miqtė ekzistues, por jo vetėm kaq. Ne mund tė njftojmė tė tjerėt dhe pėrmes email-it. Fatkeqėsisht marrėsit duhet tė futen nė Facebook pėr tė parė eventin nė fjalė.

Etiketo miqtė nė postime dhe komente

Nėse nė njė status ju shkruani emrin e njė mikut tuaj ne Facebook, automatikisht do tė krijohet njė link nė faqen e mikut tuaj. Do tė shfaqen disa alternative tė emrit qė po shkruani, por ju mund tė pėrzgjidhni atė qė kėrkoni , duke fshirĖ alternativat e tjera.

Bashkėpunoni nė njė document

Brėnda njė faqe grupi, klikoni ne fillim tė faqes tek Docs dhe mė pas tek ospioni krijoni njė Doc nė krahun e djathtė ku mund tė krijoni njė dokument, ku secili pjesėtar i grupit tė ketė akses editimi. Kur ju e ruani dokumentin ai do te shfaqt si njė status me opsinin Edit( Ndrysho) sipėr nė tė djathtė.
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi