Shumica e njerzve hyn n internet pa ndonj arsye

Shko posht

Super Shumica e njerzve hyn n internet pa ndonj arsye

Mesazh nga D3M1 prej Fri Dec 09, 2011 11:56 pm

Nj studim amerikan ka zbuluar se shumica e njerzve n mbar botn,
hyn n internet pa ndonj arsye t veant. Ata e prdorin kompjuterin
apo telefonin e tyre pr t hyr n Facebook, Twitter dhe pr t
kontrolluar E-mailin, por nuk kan arsye, kt e bjn thjesht pr t
hargjuar koh dhe pr tu dfryer.

Raporti i lshuar nga Pew Research Centres Internet dhe American
Life Project, vrteton se n do dit t caktuar, 53 pr qind prej 18
deri n moshn 29 vjeare hyn n internet pa ndonj arsye t veant.

N prgjithsi, 58 pr qind e t rriturve kan thn se ata e
prdorin internetin pr t kaluar kohn apo pr tu argtuar t paktn
disa her n dit.

Anketa q e prmblodhi kt studim mori n pyetje rreth 2.260 t
rritur n SHBA, dhe shumica e tyre nuk e kan prcaktuar internetin si
fun.

Pr shembull, leximi i blogjeve, portaleve dhe thashethemeve, shikimi
i fotove, videove interesante sht knaqsi pr disa, por ka edhe t
tjer q internetin e prdorin pr hulumtime serioze.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Shumica e njerzve hyn n internet pa ndonj arsye

Mesazh nga D3M1 prej Sat Dec 10, 2011 12:01 am

Pergjigjja e sakt...Laughing

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi