Gjysma e njerėzve nuk ka kohė pėr mėngjes ose e hanė nė lėvizje

Shko poshtė

Super Gjysma e njerėzve nuk ka kohė pėr mėngjes ose e hanė nė lėvizje

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 10, 2011 8:21 am
Gati tri tė katėrtat e njerėzve mėngjesin e konsiderojnė shujtėn mė tė rėndėsishme tė ditės, por pavarėsisht asaj vetėm gjysma e tyre mė me qejf kthehen edhe pėr pak nė shtrat ose hanė vetėm gjysmėn nė shtėpi.

Edhe pse ėshtė shujta mė e rėndėsishme nė ditė, nė mėngjes njerėzit mesatarisht “shpenzojnė” tre minuta e 15 sekonda, dhe atė mė sė shpeshti nė lėvizje, ka zbuluar, studimi i kompanisė Weetabix, e cila prodhon drithėra pėr mėngjes. Vetėm gjysma e njerėzve hanė mėngjesin, ndėrsa tė tjerėt mė me qejf qėndrojnė tė shtrirė edhe pak nė shtrat para se tė nisen pėr punė, ndėrsa tė tjerėt thjesht nuk arrijnė. Njė e treta e tė anketuarve e ha mėngjesin nė kuzhinė, njė pjesė e tyre e hanė nė dhomėn e gjumit, nė banjė, ndėrsa 22 pėr qind derisa vishen. Njė e pesta ha vetėm gjysmėn e mėngjesit, sepse nuk ka kohė, ndėrsa njė e treta e vazhdon nė autobus ose tren gjatė rrugės pėr punė.

Tri tė katėrtat e njerėzve e konsiderojnė mėngjesin vaktin mė tė rėndėsishėm nė ditė, ndėrsa ēdo i shtati nga tė anketuarit gjithmonė ha mėngjes tė ngrohtė.

“Inkurajues ėshtė fakti qė njė numėr i madh i njerėzve ha mėngjes, madje edhe nė autobus ose nė banjė, ēka tregon qė e kuptojnė rėndėsinė e tė ngrėnit mėngjes,” thekson zėdhėnėsi i kompanisė, Sian Porter.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi