Kompjuteri, "vrasės" pėr shtyllėn kurrizore

Shko poshtė

Super Kompjuteri, "vrasės" pėr shtyllėn kurrizore

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 10, 2011 8:23 am“Hė tani, mjaft bėre sikur ke punuar me kazmė. Ulur ke qenė gjithė ditėn!” Janė fjalė tė dėgjuara shpesh prej personave qė zakonisht punojnė pėrpara kompjuterit.

Ankesa pėr ndonjė dhimbje koke, mesi apo shpine, merr zakonisht njė pėrgjigje jo tė kėndshme dhe tė shpjegosh se qėndrimi ulur nuk ėshtė shumė i rehatshėm, nuk merr ndonjė reagim tė kėndshėm. “E megjithatė kompjuteri ėshtė si njė kazmė e fshehur”, thotė fizio-terapisti Leonard Xhillari nė njė intervistė pėr gazetėn Shekulli.

Sipas tij, nė pėrgjithėse shqiptarėt nuk kanė njė edukatė tė tė qėndruarit nė mėnyrė korrekte nė karrige apo qoftė edhe nė ecje. Apo pėr tė qenė mė tė qartė, kanė njė mungesė tė madhe kulture nė kėtė drejtim. Dhe njė gjė e tillė nuk ėshtė thjesht problem estetike, por sjell pasoja tė rėnda mbi shėndetin e gjithėkujt.

"Mund tė them se ky problem ėshtė sidomos pėr ata qė rrinė me orė tė tėra para kompjuterit. Sepse njerėzit humbasin aty dhe mė pas krijojnė njė qėndrim jo tė rregullt, duke kėrrusur shtyllėn kurrizore dhe duke i futur shpatullat brenda. Njė gjė e tillė sjell shqetėsim. Pasojat fillojnė me mpirjen trupit, qė ėshtė e dėmshme dhe e rrezikshme. Ėshtė mirė qė herė pas here tė bėsh ndonjė ecje rreth e qark, nė mėnyrė qė trupi tė qetėsohet", kėshillon mjeku fizio-terapist.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi