Qumėshti mund tė jetė shkaktar i akneve!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Qumėshti mund tė jetė shkaktar i akneve!

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 10, 2011 8:28 amDisa studime mė tė reja, kanė treguar lidhjen nė mes tė produkteve tė qumėshtit dhe paraqitjes sė akneve.
Ka shumė pak studime tė cilat e hulumtojnė lidhjen e ushqimit qė hamė dhe paraqitjes sė akneve. Megjithatė, ėshtė shumė i shpėrndarė mendimi se ushqimet yndyrore, si ēokollata, picat si edhe ushqimi i fėrguar, disi mund tė ēojnė deri tek yndyrėzimi i poreve, ashtu qė ajo paraqitet edhe nė lėkurėn e fytyrės.
Rreth kėsaj nuk ka dėshmi shkencore. Disa studime mė tė reja, kanė treguar lidhjen nė mes tė produkteve tė qumėshtit dhe paraqitjes sė akneve. Tek to ka disa pėrbėrės tė cilėt mund tė stimulojnė gjėndrat nė atė mėnyrė qė tė vijė deri tek paraqitja e akneve.
Andaj, pėr njerėzit tė cilėt kanė problem me aknet, ekspertėt preferojnė zvogėlim (por jo heqje dorė) nga produktet e qumėshtit._________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi