Ylli i Ballkanit Adelina i josh zviceranėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Ylli i Ballkanit Adelina i josh zviceranėt

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 10, 2011 8:30 amE konsideruar si njė divė e sulfurt nė venlindjen e saj, Adelina Ismaili ia mėsyn Zvicrės, kėshtu fillon shkrimin e pėrditshmja zvicerane «20 Minutes”.
Ajo synon Zvicrėn pėrmes single-it tė saj «I Love You More», nė duo me kėngėtarin francez me prejardhje arabe, Faudel.
Pasi qė deri tani ka nxjerrė 11 albume me shumė nė sukses nė Evropėn Lindore, kėngėtarja ka bashkėpunuar me DJ Bobo.
Ėshtė kėngėtari i parė tė cilin e kam takuar. Kam kėnduar me tė mė 1999, gjatė njė koncerti nė Tiranė».
«Sot, bukuroshja, e cila njeh sukses nė Zvicrėn gjermanofolėse, punon nė albumin e saj ndėrkombėtar me kompozitorin francez, Frédéric Chāteau», vazhdon «20 Minutes».
Shumė me influencė nė vendin e saj, Adelina ėshtė e njohur pėr qėndrimet e saj pėr tema sikur emancipimi i femrave si dhe mbėshtetjen e kauzės homoseksuale, pėrfundon e pėrditshmja zvicerane.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi