Pini ujė, do t’i shkrini kilogramėt

Shko poshtė

Super Pini ujė, do t’i shkrini kilogramėt

Mesazh nga Nora prej Sun Dec 11, 2011 8:16 amHarrojini tabletat magjike dhe ushtrimet e mundimshme. Shtresat dhjamore tė trupi do t'i shkrijė mė me sukses - uji.
Pirja e ujit ėshtė strategji e thjeshtė: Dy gota ujė para shujtės do t'ju ndihmojnė dukshėm nėse dėshironi t'i shkrini shtresat rreth belit.

Nėse rastėsisht u takoni personave qė nuk u pėlqen uji - edhe pėr kėtė ka zgjidhje: ujit i shtohet njė pikė lėng portokalli ose njė fetė limoni dhe lihet pėr disa orė tė qėndrojė. Uji i kėtillė do tė fitojė shije tė re, ndėrsa do tė ketė zero kalori. Mund tė pėrzihet edhe me mendėr, ose t'i shtohet pak sodė bikarboni, kėshtu do tė fitoni pije tė lehtė.

Nėse nuk ju kemi bindur se uji duhet tė jetė pjesė e pėrditshmėrisė suaj, ta shtojmė edhe faktin se – kėshtu do tė jeni pėrplot energji, trupi do tė funksionojė shkėlqyeshėm, ndėrsa lėkura do ta ketė lagėshtinė e nevojshme, e cila ėshtė e domosdoshme pėr pamje tė mirė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi