Dani e vjedh rrymėn?

Shko poshtė

Super Dani e vjedh rrymėn?

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 15, 2011 2:44 pmKėngėtari i mirėnjohur kosovar Ramadan Krasniqi akuzohet pėr vjedhje tė energjisė elektrike. Sipas propozim-akuzės sė ngritur nga Prokuroria Komunale nė Pejė, ai i ka shkaktuar KEK-ut dėm nė vlerė prej 1,976.50 euro, shkruan “Jeta nė Kosovė”.
Nė Gjykatėn Komunale nė Pejė ėshtė mbajtur seanca e shqyrtimit gjyqėsor ndaj kėngėtarit tė mirėnjohur kosovar, Ramadan Krasniqi – Dani. Prokuroria e ka akuzuar atė pėr vjedhje tė energjisė elektrike.

Gjatė njė kontrolli tė bėrė nga ekipi i autorizuar i KEK-ut, nė shtėpinė e tij nė lagjen Fidanishte nė Pejė, ėshtė vėrejtur se nė njehsorin e tij elektrik ka ndėrhyrje. Ekipi ka konstatuar se njėra plombė ėshtė falsifikuar, kurse buloni i plombės tjetėr ėshtė kėputur.

Sipas propozim-akuzės sė ngritur nga Prokuroria Komunale nė Pejė, dėmi i shkaktuar KEK-ut ėshtė vlerėsuar nė 1,976.50 euro.

Kėngėtari, i ulur nė bankėn e tė pandehurit, e ka mohuar kategorikisht ndėrhyrjen e tij nė njehsor, duke thėnė se nuk ka pasur nevojė ta bėjė kėtė gjė, pasi qė qėndron mirė materialisht. Ai ka treguar se kur ėshtė kthyer nga Belgjika para 9 vitesh, shtėpinė e ka pasur tė djegur dhe qė nga ajo kohė, kur edhe e ka rinovuar atė, ka qenė pagues i rregullt i energjisė elektrike.

“Unė frikėsohem ta prekė edhe poēin elektrik, por kush mund tė ketė ndėrhyrė nė njehsorin elektrik, nuk e di”, u shpreh Dani.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi