Ismail Kadare kandidat pėr ēmimin "Nobel" nė letėrsi

Shko poshtė

Super Ismail Kadare kandidat pėr ēmimin "Nobel" nė letėrsi

Mesazh nga Nora prej Fri Dec 16, 2011 9:11 amNė emėr tė Kryesisė sė Akademisė sė Shkencave tė Shqipėrisė, kryetari i saj, akademik Gudar Beqiraj ka propozuar shkrimtarin e shquar dhe anėtarin e akademisė, Ismal Kadare, si kandidat pėr dhėnien e ēmimit “Nobėl” nė letėrsi pėr vitin 2012, nė njohje tė veprave tė tij tashmė tė pėrkthyera nė shumė gjuhė tė botės, si dhe tė vlerave tė tij si pėrafqėsues i artit dhe kulturės.

Propozimi i ėshtė bėrė Komitetit pėr Ēmimin Nobėl pranė Akademisė Suedeze, me kėrkesėn e saj pėr njė kandidaturė.

Shkrimtari i mirėnjohur shqiptar ka qėnė disa vite rresht kandidat pėr ēmimin mė tė madh nė letėrsi por pa mundur ta fitojė asnjėherė. Shpresojmė qė kėtė vit, mjeshtri i letrave shqipe tė marrė hakun qė i takon.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi