Gjra q duhet ti mbajm gjithmon sekret

Shko posht

Super Gjra q duhet ti mbajm gjithmon sekret

Mesazh nga Nora prej Mon Dec 19, 2011 8:41 amShpeshher midis miqsh sht e vshtir t mbajm sekrete, megjithat jon disa gjra q kurr nuk duhen folur. Vendosjani vetes si objektiv prpara se t prfliteni.
1. Ndodh q t dashurohemi me njeriun e gabuar ose thjesht t simpatizoj m dik q i prket dikujt tjetr. N t tilla raste gjrat duhen mbajtur larg veshve t miqve sepse askujt nuk do t'i vinte mir ta dgjonte. Kini parasysh: gjrat duhen br formale vetm pasi t keni verifikuar se vrtet ke dika me personin n fjal.

2. Kur nisni nj diet bn mir ta mbani pr vete. Madje kur t'ju pyesin thoni se thjesht u dobsuat n duke br ushtrime fizike ose lvizje t shpeshta.

3. One night stand sht dika q mund t'i ndodh dokujt prej nesh, por e mira sht q t mbetet nj sekret sepse n t kundrt nuk do prfundoj vetm nj nat n
"gojn e njerzve".

4. Eksperiencat tuaja n shtrat edhe pse mund tju duket qejf ti ndani me miqt duhet t kuptoni se duhen ndar vetm me partnerin. Ka nj arsye prse quhet intimitet!

5. Disa pushime q nisen me miqt duhet t mbesin vetm me miqt q ju shoqrojn. Mos gaboni duke ngatrruar grupet shoqrore me njra-tjetrn dhe, akoma m keq, t dashurin me miqt e tu!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi