Aplikacioni pėr Android tejkalon aplikacionin pėr iPhone

Shko poshtė

Super Aplikacioni pėr Android tejkalon aplikacionin pėr iPhone

Mesazh nga D3M1 prej Mon Dec 19, 2011 6:31 pm


Sipas statistikave tė rregulluara nga
AppData, Facebook pėr Android ka mesatarisht gjatė ditės 58.3 milionė
pėrdorues nė krahasim me 57.4 milionė pėrdorues tė cilėt qasen nė
rrjetin shoqėror nėpėrmjet njė aplikacioni nė iPhone.


Aplikacioni pėr Android, i cili ishte lėshuar
nė shtator tė vitit 2009 – njė vit pasi ishte lėshuar aplikacioni pėr
iPhone, ende ndjek iPhone nė pėrdorim mesatar mujor duke u qasur nė
Facebook 85.4 milionė pėrdorues, nė krahasim me 99.1 milionė pėrdorues
tė aplikacionit tė iPhone. Sidoqoftė, tė dhėnat mujore tė pėrdoruesve
nuk paraqesin pavendosurinė e tė dhėnave tė pėrditshme tė pėrdoruesve,
ose numrin e pėrdoruesve tė cilėt kthehen nė njė bazė ditore. Nė atė
matje, aplikacioni pėr Android ende kryeson me 68.2%, nė krahasim me
aplikacionin e iPhone me 57.9%.

Njė shpjegim pėr ndryshimin nė kryesim do tė mund
tė ishte fakti qė mė shumė se 550,000 pajisje janė duke u aktivizuar ēdo
ditė – qė paraqet ngritjen prej 500,000 qė ishin nė qershor dhe 400,000
nė maj. Mė shumė se 200 milionė pajisje qė e kanė sistemin operativ janė aktivė nė mbarė botėn.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi