Femra, e pagabueshme

Shko posht

Super Femra, e pagabueshme

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 22, 2011 9:17 amMidis gjith cilsive t tjera q zotron natyra e nj femre, koht e fundit sht zbuluar edhe nj tjetr, q ka t bj me e zgjedhjen e partnerit n baz t instinktit t saj.
Interesi i nj femre pr nj mashkull bazohet n element t caktuar q dallojn n fytyrn e tij dhe q tregojn si nivelet e testosteronit t tij, por edhe gradn e interesimit t tij pr t br fmij.

Kto t paktn kan rezultuar nga studimi e bn shkenctar nga Universiteti i Kalifornis. Studiuesit shprndan fotografi e t tipave t ndryshm t meshkujve te 29 studente q t'i vlersonin, n varsi t prshtypjes q u linte do mashkull n lidhje me: interesin e tij pr fmijt, burrrin e tij dhe se sa trheqs dukej.

Ata pan se, meshkujt q u zgjodhn si partnert ideal pr t pasur fmij me to, ishin ata q kishin deklaruar q n fillim m shum interes t kishin fmij n t ardhmen. Ata q u konsideruan m shum burrror, ishin ara q kishin nivelet m t larta t testosteronit n organizmin e tyre, ndrsa m trheqs u vlersuan ata q kaluan edhe testet e dshirs pr t pasur fmij.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi