Obama: Krishtlindjet bashkojnė ēdo besim

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Obama: Krishtlindjet bashkojnė ēdo besim

Mesazh nga GentleMan prej Sun Dec 25, 2011 4:25 pm

Presidenti i SHBA-ve, Baravk Obama dhe Zonja e Parė Michelle, i
dėrguan urimet mė tė mira popullit amerikan, ndėrsa shprehėn shpresėn qė
kjo ditė tė dhurojė paqe dhe shpresė nė tė gjithė botėn.


Njėkohėsisht,
ata falėnderuan ushtarėt dhe veteranėt pėr shėrbimin dhe sakrificėn qė
kanė bėrė pėr atdheun, ndėrsa u bėnė thirrje amerikanėve qė tė bėjnė mė
shumė pėr tė tjerėt.

”Tė japim vetveten, t’u shėrbejmė tė tjerėve, pėr kėtė ėshtė kjo
festė. Pėr familjen time dhe miliona amerikanė, kjo ėshtė Krishtlindja.
Na kujton atė pjesė, se tė duash Zotin, do tė thotė tė duam
njėri-tjetrin, tė jemi kujdestar i vėllait dhe motrės sonė. Por, ky
besim nuk ėshtė vetėm qendra e besimit tonė tė krishterė. Ai ndahet nga
amerikanėt e tė gjithė besimeve dhe formimeve”, thuhet nė urim.

Presidenti amerikan, bashkė me familjen, po i kalon pushimet nė
Hawaii, njė ditė pasi firmosi ligjin pėr tė zgjatur shkurtimin e taksave
pėr dy vjet tė tjerė.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi