10 mėnyra pėr t’u ndier mirė...

Shko poshtė

Super 10 mėnyra pėr t’u ndier mirė...

Mesazh nga Nora prej Tue Dec 27, 2011 7:26 amNdonjėherė tė gjithė kemi nevojė njė zgjidhje tė shpejtė pėr tė na bėrė tė ndihemi sa mė mirė.
1. Studime shkencore kanė treguar se, ta rrethoni veten tuaj me lule tė freskėta, ėshtė njė mėnyrė e shkėlqyer pėr tė luftuar depre¬sionin; kėshtu qė mos prisni qė njė mashkull t’jua bėjė surprizė!

2. Mbyllni perdet, hiqni telefonin nga priza dhe vendosni njė DVD. Ju mund tė dini pėrmendėsh ēdo fjalė tė skenarit por, nuk ka mėnyrė mė tė mirė pėr t’ju bėrė tė ndiheni lart moralisht.

3. Telefonojini njė shoqeje apo njė shoku me tė cilin s’keni folur prej kohėsh. Ėshtė vėrtetuar nga ana mjekė¬sore qė, thashethemet e mira janė njė mėnyrė fantastike qė t’ju kthejnė sėrish buzėqeshjen ju dhe miqve tuaj!

4. Hani ananase tė freskėt. Pėrveēse janė tė ėmbėl dhe tė shijshėm, ananaset kanė nivele tė larta tė triptofani, qė lėshon shumė serotoninė ose hormone tė lumturisė nė trurin tuaj.

5. Lyejini thonjtė me njė ngjyrė tė shndritshme. Portokalli, vjollcė, apo njė ngjyrė tjetėr plot jetė. Thjesht vetėm duke i parė, do t’ju gjallėrojnė.

6. Thuani fėmijėve qė nuk mund tė ēohen nga krevati tė shtunėn para orės 8 e pastaj ndryshojeni orėn, ēojini njė orė prapa. Ėshtė pak djallėzore, por 1 orė mė tepėr nė krevat ėshtė kaq mirė dhe do t'ju bėjė tė ndiheni ndryshe.

7. Blini njė ēokollatė rrugės pėr nė palestėr. Ėshtė e vetmja kohė kur ju mund ta hani njė ēokollatė pa u ndier nė faj, dhe nė fund tė fundit, nė kėtė moment ju duhet t'i mbani lart nivelet e energjisė ...

8. Mos i shtyni gjėrat! Tė gjithė kemi njė listė me gjėra e punė pėr tė bėrė; bėni nga njė ēdo ditė dhe do tė ndiheni goxha nėn kontroll...dhe mė tė lumtura!

9. Jepni para pėr bamirėsi! Sigurisht bamirėsia do tė pėrfitojė nga kjo, por studime tė fundit kanė treguar qė, duke dhen lirohen shumė hormone tė lumturisė.

10. Ndryshojini menjėherė rrobat sapo tė futeni nė shtėpi. Vishni pizhame tė bukura, seksi dhe...relaks.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi