Meshkujt u frikėsohen femrave?

Shko poshtė

Super Meshkujt u frikėsohen femrave?

Mesazh nga Nora prej Wed Dec 28, 2011 10:53 amPrej 2 000 personave, 31 pėr qind e meshkujve janė frikėsuar t’u thonė partnereve qė duhet tė humbin peshė, ndėrsa frika e njėjtė ka qenė e pranishme vetėm tek 10 pėr qind e femrave. Po ashtu, vetėm 8 pėr qind e meshkujve nuk do t’i thonė mikut tė tyre qė duhet tė humbė peshė, ndėrsa 23 pėr qind e femrave tė njėjtėn gjė nuk do t’ia thoshte mikeshės sė vet.

Sigurisht qė nuk dėshironi t’i lėndoni ndjenjat e personit tė dashur pėr ju, por nėse nė pyetje ėshtė shėndeti, gjithsesi duhet t’ia thoni tė vėrtetėn.

“T’i sugjeroni dikujt qė duhet tė humbė disa kilogramė nuk ėshtė e lehtė, por nėse dikush qė ėshtė i afėrt pėr ju me tė vėrtet duhet tė dobėsohet, thojani kėtė gjė me kujdes dhe shpjegoni se dobėsimi do ta reduktojė rrezikun nga sėmundjet dhe ndoshta do t’ia shpėtojė jetėn”, ka deklaruar prof. David Haslam pėr Mirror.

Trashja, veēanėrisht nė zonėn e stomakut, rrit rrezikun nga diabeti i tipit 2, sėmundjet e zemrės dhe sulmi nė tru, prandaj mendoni mirė nėse do ta heshtni tė vėrtetėn.

Po ashtu ėshtė vėrtetuar qė tė gjithė meshkujt, tė cilėt e kanė belin mė tė madh se 94 cm, si dhe femrat me belin mė tė madh se 80 cm, gjithsesi duhet tė dobėsohen.

Pėr frikėn e pranishme tek meshkujt janė pėrgjegjėse femrat. Ato gjithmonė i kanė dhėnė rėndėsi tepėr tė madhe peshės sė tyre, prandaj meshkujt kanė konkluduar qė mė sė miri ėshtė tė heshtin sa u pėrket kėsaj ēėshtjeje.

Kur njė personi tė dashur ia tregoni tė vėrtetėn e dhimbshme se duhet tė dobėsohet, gjithsesi shpjegoni se kjo ėshtė sepse ia doni tė mirėn.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi