Dashuria mes Microsoft e Nokia, jo edhe aq e fortė!

Shko poshtė

Super Dashuria mes Microsoft e Nokia, jo edhe aq e fortė!

Mesazh nga D3M1 prej Wed Dec 28, 2011 11:19 pm


Ėshtė vėshtirė tė pranohet por shumė prej
nesh kemi pasur besim tė madh nė potencialin e partneritetit mes Nokia
dhe Microsoft, kur bėhet fjalė pėr Windows Phone.


Lajmi anembanė botės sot po qarkullon me faktin se Microsoft ka
shfaqur njė rrugėtim tė ri qė tregon sesi kompania planifikon tė lėviz
me linjėn e saj tė celularėve. Gjersa ju mund ta shikoni mė nė detaje kėtė dokument kėtu,
dihet se Tango (versioni mė i lire i Windows Phone) do tė paraqitet
para Apollo (Windows Phone 8), qė pritet tė shfaqet nė festat e
fundvitit tjetėr. Apollo do tė sjell veēori tė reja dhe opsione shtesė
pėr harduerin, ashtu sikurse Mango qė ka bėrė sė fundi. Ndėrsa nuk ka
asnjė fjalė nė lidhje me “Super-celularėt” megjithėse siē e thot
TheNextWeb kjo nėnkupton pak dhe shpjegon edhe mė pak.

Por pyetja e vėrtetė ėshtė: Ku ėshtė Nokia?

Kemi dėgjuar edhe mė parė se Tango (version mė i lire i Windows
Phone) do tė jetė specifik pėr Nokia. Me fjalė tė tjera, Microsoft
ndoshta do tė vendos anash Tangon’ pėr mikun e saj mė tė mirė Nokia’n,
por sipas dokumentin Tango ėshtė dizjanuar qė tė lejoj nė treg pajisje
me ēmime tė lira. Nėse kjo ėshtė mėnyra sesi kompania ėshtė duke u bėrė
gati pėr njė ofrues pėr tė shtyrė para tregjet nė zhvillim e sipėr
atėherė ka ardhur koha pėr tė ēitur dikė prej pune…

Ajo qė shihet nga pėrditėsimi Tango ėshtė se do tė jetė nė listen e
pėrditėsimeve i barbartė me tė gjithė prodhuesit, dhe nuk do tė ketė
privilegj tė veēantė pėr Nokia’n…

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi