VIP-at mė bujar gjatė vitit 2011

Shko poshtė

Super VIP-at mė bujar gjatė vitit 2011

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 29, 2011 9:50 am

Shumė prej VIP-ave nė mbarė botėn janė treguar zemėrgjerė gjatė kėtij viti, por mė tė veēuarit prej tyre kanė qenė Lady Gaga dhe Justin Bieber me bujarinė e tyre.- Lady Gaga ėshtė nderuar pasi ka zėnė vendin e parė. Ajo njihet pėr fushatėn e saj tė anti-bullying, pėr tė cilėn mori pjesė edhe nė njė takim nė Shtėpinė e Bardhė. 25-vjeēarja gjithashtu ka krijuar fondacionin Born This Way pėr tė ndihmuar fėmijėt e shkollave.
- Megjithėse gjatė kėtij viti e gjeti veten tė pėrfshirė nė njė skandal seksual, mė i riu i VIP-ave, 17-vjeēari Bieber ka qenė edhe njė nga zemėrgjerėt mė tė mėdhenj. Justin ėshtė njohur pėr kontributin e tij ndaj organizatės “Pencils of Promice” dhe pėr kontributin nė ndėrtimin e 41 shkollave nė Amerikėn Qėndrore. Ai gjithashtu ka qenė donator edhe pėr shoqatat nė ndihmė tė fėmijėve tė sėmurė ‘Make a Wish Foundation’, ‘Toronto’s Daily Bread Food Bank’ dhe ‘Children’s Wish Foundation’. Justin ka dhėnė edhe koncerte falas pėr nxėnėsit e shkollės Whitney Elementary School nė Las Vegas, ku shumica prej tyre janė tė pastrehė.- Aktori 50 vjeēar George Clooney ėshtė nderuar si ambasadori i viktimave tė Sudanit.
- Will dhe Jada Smith kanė zėnė vėndin e katėrt me fondacionin e tyre duke investuar nėpėr projekte edukimi.- 37 vjeēari Leonardo Di Caprio ėshtė vlerėsuar pėr punėn e tij mbėshtetėse me programin edukues nė mbrojtje tė kafshėve.
- Ndėrsa aktori 41 vjeēar Matt Damon ėshtė nderuar pėr kontributin e tij qė ka dhėnė ndaj organizatės sė Ujit.


- Gazetarja e famshme Ellen DeGeneres, 53 vjeēare, ėshtė vlerėsuar pėr kontributin e saj nė sensibilizimin botėror mbi sidėn.
- Ēifti i famshėm Brad Pitt 48 dhe Angelian Jolie 36 vjeēe, janė falėnderuar pėr kontributin e tyre me 300 mijė dollarė pėr organizatėn humanitare tė Somalisė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi