Argjentina ndalon iPhone-in dhe BlackBerryn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Argjentina ndalon iPhone-in dhe BlackBerryn

Mesazh nga D3M1 prej Fri Dec 30, 2011 11:25 pm


Pėr tė nxitur prodhimtarinė vendore, qeveria e Argjentinės vendosi tė ndaloj importin e telefonave iPhone dhe BlackBerry.Pajisjet
tė cilat pėrbėjnė gati 60 pėr qind tė tregut argjentinas tė
smartphonėve nuk do tė jenė mė nė dispozicion pėr blerėsit e kėtij
vendi.

Nėse po e pyesni vetėn se pėrse vetėm kėto pajisje, pėrgjigja ėshtė e
thjeshtė. Apple dhe RIM nuk kanė uzina prodhuese nė Argjentinė pėr
ndryshim nga kompanitė si LG, Nokia, Samsung dhe Motorola.

Pėr shkak se prodhohen nė Argjeninė ndalesa nuk ka tė bėjė me kėta
prodhues. Ndalesa do tė anulohet pasi qė ekonomia tė stabilizohet,
porositėn nga qeveria.

Disa media kanė transmetuar se Research In Motion po kėrkon partner
ose ndonjė mėnyrė nė tė cilėn do tė mund tė plasonte telefonat e vet nė
kėtė treg, derisa pėr momentin nuk ka informata nėse Apple ka nisur hapa
tė ngjashėm.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi