Kisha e akullt nė Bavari

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kisha e akullt nė Bavari

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 31, 2011 10:50 amNė Bavari ėshtė hapur kisha e cila ėshtė e krijuar e tėra nga akulli dhe bora. Kisha e akullt nė Bavari ėshtė krijuar nė njėqindvjetorin e ndėrtimit tė kishės sė parė tė akullt, tė cilėn e kishin punuar banorėt lokalė.
Kisha e pazakontė gjendet nė Mitterfirmainsreut afėr kufirit me Ēekinė. Ėshtė e gjatė mė shumė se 20 metra, ndėrsa kambana e kishės gjendet nė lartėsi prej tetė metrash.

Pėr ndėrtimin e saj janė pėrdorur 1400 metra katrorė borė. Ndėrsa, ėshtė e ndriēuar me ngjyrė tė kaltėr.

Paraardhėsit e banorėve lokalė e kishin ndėrtuar kishėn e parė prej borės mė 1911. Kėtė e kishin bėrė nė shenjė pakėnaqėsie pasi nuk kishte kishė nė fshatin e tyre.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi