Edita Abazi: Mė kėrcėnon Noizy

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Edita Abazi: Mė kėrcėnon Noizy

Mesazh nga Nora prej Wed Jan 04, 2012 9:19 amNjė histori interesante dhe shumė e dhimbshme, qė u publikua nė gazetėn “Panorama”, po bėn jehonė tė madhe nė media dhe te publiku shqiptar.
Modelja Edita Abazi tregon se historia me Noizy-n ėshtė acaruar edhe mė shumė. “Fansat e Noizy-t mė kanė hapur dhe faqe nė facebook duke mė fyer dhe ofenduar rėndė”, tregon ajo.
Modelja kosovare ka pohuar nė njė intervistė se ka pasur njė lidhje me reperin Noizy, madje ka ngelur edhe shtatzėnė. Noizy nga ana tjetėr ka vendosur tė tregojė variantin e tij tė njohjes me vajzėn. Ai ka deklaruar se Edita e ka bėrė add nė facebook, kanė biseduar dhe mė pas i ka kėrkuar takim si fanse e tij.
Ai ka sqaruar se ishin takuar fillimisht nė Prishtinė nė njė hotel ku kishin qėndruar disa minuta e mė pas ai kishte udhėtuar drejt Suedisė sė bashku me dj dhe njė anėtar tė grupit, me tė cilin performon nėpėr koncerte. Reperi madje thekson se Edita e ka kėrcėnuar atė, duke i thėnė se do ia gjejė vendndodhjen e vajzės sė tij dhe do ia rrėmbejė. Kėto tė gjitha i hedh poshtė modelja me tė cilėn realizuam edhe njė bisedė telefonike.
“Asgjė e thėnė nga ai nė atė emision televiziv nuk ėshtė e vėrtetė, unė as qė ia kam pėrmendur rrėmbimin e vajzės, ai duhet ta dijė qė unė nuk jam nė gjendje tė bėj njė tė tillė pėr vetė faktin se jam femėr. Po tė kisha bėrė njė kėrcėnim tė tillė, pse ai nuk ka marrė ndonjė masė tjetėr ndaj meje, thotė ajo duke pohuar se lidhja me Noizy-n ka zgjatur katėr muaj. Ajo ka pohuar pėr gazetėn “Panorama” se ruan tė gjitha mesazhet e Noizy-t nė telefonin e saj celular dhe ėshtė e gatshme t’i publikojė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi