Grindavece, por me arsye

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Grindavece, por me arsye

Mesazh nga Nora prej Wed Jan 04, 2012 9:43 amGjashtė nė shtatė femra ngrihen me humor tė keq dhe tė nevrikosura, nė kohėn qė grindja mėngjesore ėshtė ‘cilėsi’ e njė nė katėr meshkuj.
Mos u nxitoni tė mendoni se, propozimi i mėsipėrm pėrbėn diēka tė zakonshme. Raporti i njė studimi tė ri tė Kėshillit tė Gjumit tė Britanisė sė Madhe (‘The Sleep Council’) vjen tė japė tė dhėna lehtėsuese pėr tė gjitha pėrfaqėsueset seksit tė bukur dhe grindavec. Cilat janė kėto? Cilėsia e gjumit tė natės dhe detyrat e mėngjesit, pėrgjigjen specialistėt.

Mė hollėsishėm mund tė shpjegojmė:
Cilėsia e gjumit: 41% e femrave mbėshtesin se, nuk flenė mjaftueshėm pėr shkak tė gėrhitjes sė partnerit tė tyre. Meshkujt qė pėrballen me tė njėjtin problem janė vetėm 13%.

Detyrat e shumta: 28% e femrave pėrpara se tė nisen pėr nė zyrė bėjnė punė nė shtėpi, ndryshe nga meshkujt qė ngrihen me terezi; ndėrkohė qė vetėm 5% e tyre merret me ndonjė gjė nė shtėpi (duke pėrfshirė kėtu edhe pėrgatitjen e mėngjesit).

Ėshtė tregues fakti se, 17% e tė intervistuarave thanė se, ngrihen nga krevati 10 minuta pėrpara se tė dalin nga shtėpia.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi