Meshkujt mė tepėr pėlqejnė femrat brune

Shko poshtė

Super Meshkujt mė tepėr pėlqejnė femrat brune

Mesazh nga Nora prej Thu Jan 05, 2012 10:36 amMeshkujt preferojnė femrat brune dhe i konsiderojnė femrat me flokė tė errėt si mė tėrheqėse, edhe pse gjatė mbrėmjeve mė tepėr i afrohen biondeve.
Njė hulumtim i botuar nė Scandinavian Journal of Psychology ka treguar se meshkujt i vlerėsojnė femrat brune si mė tėrheqėse dhe mė kompetente sesa biondet.
Nė eksperimentin e bėrė nga hulumtuesit, njė femėr ishte dėrguar tė vizitojė tre klube tė ndryshme nate pėr tre netė. Nė tė tre rastet ajo ishte paraqitur me ngjyrė floku tė ndryshėm – si brune, bionde dhe me flokė tė kuqe. Qė pamja e saj tė jetė mė natyrale, floku i saj ishte ngjyrosur nga frizerė profesional.
Mė tepėr meshkujt ju kishin ofruar qė tė bisedojnė me tė kur ajo ishte nė stilin bionde (gjithsej 60 meshkuj). Kur ishte shfaqur nė stilin brune me tė kishin filluar bisedė 42 meshkuj, kurse nė stilin me flokė tė kuqe vetėm 18 meshkuj. Sipas kėtyre rezultateve, mund tė themi se meshkujt preferojnė bionde. Por, lajmi mė i mirė pėr brunet vjen tani.
Hulumtuesit kishin bėrė tre fotografi nga e njejta femėr, nė secilėn me ngjyrė tė ndryshme tė flokut, dhe janė kthyer nė klubet e natės pėr ti pyetur meshkujt se cila pamje ju pėlqen mė tepėr. Mė tepėr meshkujt e kishin vlerėsuar femrėn si mė tėrheqėse dhe mė inteligjente kur ajo ishte me ngjyrė floku mė tė errėt.
Sipas autorit tė hulumtimit, rezultatet e tilla tregojnė se shijet e meshkujve ndryshojnė.
“Nė vitet e 60-ta, kur Xheki Kenedi ishte ideali, brunetat u bėnė ideal pėr femrat nė pėrgjithėsi. Pastaj, nė vitet e 70-ta dhe 80-ta, biondet u bėnė ideal” – theksoi ai dhe shtoi se hulumtimi i fundit pėrsėri tregon ndryshim nė preferimet e meshkujve.
Kohėve tė fundit, njė hulumtim tjetėr kishte treguar se meshkujt mė tepėr pėlqejnė brune, edhe atė me sy tė kaltėrt._________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Meshkujt mė tepėr pėlqejnė femrat brune

Mesazh nga GentleMan prej Thu Jan 05, 2012 1:31 pm

e ver8

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi