Microsoft do ta blej Nokian?

Shko posht

Super Microsoft do ta blej Nokian?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jan 05, 2012 7:51 pm


Sot gjat dits jan publikuar disa thashetheme t cilat thon
se Microsoft sht duke e konsideruar blerjen e biznesit t telefonave
t menur mobil t partnerit t saj Nokia, edhe pse ndaj ktyre pohimeve
menjher kan reaguar kompanit, duke e mohuar lajmin.
Mirpo,
ndaj t gjitha deklaratave ka reaguar Eldar Murtzain, i cili edhe
njher ka thn se Nokia dhe Microsoft jan n bisedime pr nj
marrveshje, e cila mund t prfundohet shum shpejt.

Sipas tij, Steve Ballmer, Andy Lees dhe Stephen Elop, Kai Ostamo do
t takohen n Las Vegas pr ta prfunduar marrveshjen pr blerjen e
njsis s telefonave t menur mobil t Nokias, nga ana e Microsoft.

N rast se Nokia e shet biznesin e saj tek Microsoft, ajo do t
mbetej si prodhues vetm i telefonave t thjesht mobil, dhe pas
nnshkrimit t nj marrveshje pr sistemin operativ t Microsoft,
Windows Phone, nj prfundim i till pr Nokian duket m se i mundshm.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi